SCIENCE, TECHNOLOGY & ENGINEERING PROGRAM
LIST OF QUALIFIERS
SY 2018-2019

Section:? ? ? ?HALLEY
Room No.:? ?208
Adviser:? ? ? ??MS. SHERRYL MALAYAO
Qualifiers:
1. ABESAMIS, MIGUEL JOHN
2. ADA, SUNSHINE JOY
3. ARANTE, JAMES RYAN
4. ATIS, KATRINA PAULA
5. BALOFINOS, ISRAH
6. BARNUEVO, MARIEL
7. CASTILLO, HARVEY ANDREW JOSH
8. CERBO, JOSE GABRIEL
9. DAYANAN, EUNICE ELISHA
10. DE GUZMAN, GWYNETH CLAIRE
11. ESPIRITU, HOPE
12. FEOLINO, BERNARD BRYLLE
13. FRANCISCO, ANDREA
14. FROA, FRANCIS VICTOR
15. GERTOS, JOHN PAUL
16. GURANG, KATRICE
17. HINAY, FRITZLYN PEARL
18. JABONILLO, KRISHA CASSANDRA
19. LACHICA, FELEONA
20. LAGAR, PAULENE CARMELA
21. LAREZA, JANELLA KIM
22. LAUDE, SIMON
23. LOPEZ, DANAYA
24. MASANGYA, MA. SOPHIA
25. MONTANEZ, DWAYNE
26. MONTERDE, JUAN PAULO
27. NAPAO, ANGELA
28. OMAC, REGGIE
29. ORDILLAS, JEREMIAH
30. OROSA, SUNSHINE
31. PASCUA, EMMARIANE
32. PELAEZ, KIMBERLY
33. PEROCHO, HANNA
34. PISCAL, GABRIEL
35. QUICHO, NATALIE
36. ROMOROSA, BHEA
37. RUBIO, MARK KEVIN
38. SALVADOR, ANGELA MAE
39. SUAZO, SETH HENRI
40. TIMAJO, JUSTINE JOSHUA
41. VILLAMOR, MARYL JANELLE

 

Section:? ? ? HERSCHEL
Room No.:? 209
Adviser:? ? ? ?ADELAIDA ANDRADA
Qualifiers:
1. ABDUL, JOHN PAUL
2. ALIPIO, CHARISSE ANGEL
3. ALMERINO, DAISY MAY
4. AUSTRIA, CHRISTINE
5. BARLETA, PERLA SOFIA
6. BUNAO, BIANCA MARIE
7. CADALZO, KASSANDRA ARIANNE
8. CALLEJO, GERARD
9. CARPIZO, JEMWELL
10. CARREON, JOHN FRANCIS
11. CATALLA, NICAH
12. CONCOLES, JILLIAN CLAIRE
13. CONDES, LADY JOY
14. CORCINO, VICTOR
15. DE LUNA, GIELENE
16. DELA CRUZ, NICOLE ANN
17. DELA PENA, JAIRUS
18. FLORENTINO, LORINS
19. FRANCISO, ALEXYS
20. GARCIA, ONE MIGUEL
21. HOLGADO, JOHN CARLO
22. LACHICA, BERNARD PAUL
23. LIBIRAN, HENRY MICHAEL
24. LORCA, ELJAN
25. MACALINO, MIKHAELA CLARISSE
26. MANDILAG, HAZEL ANN
27. MUHI, JOHN PHILIP
28. NACIANCENO, TRICIA
29. OLALLA, IRISH
30. ORAIN, MISHKA
31. PALOMO, WINONA
32. PEREZ, BRYAN
33. POBADORA, JENAME
34. POLINAR, JAREN
35. REGASPI, KIAN HAYLEY
36. SACANLE, JESWIL
37. SALVADOR, GIAN CHRISTIAN
38. VERGARA, CAMILLE VICTORIA
39. VICENTA, BARBIE LINDA
40. VILLALON, JAYROUZ
41. VILLEJO, KHAZMER

NOTE:
1. Science, Technology and Engineering Program qualifiers listed above are required to enroll in this program on May 28, 2018 from 8:00AM to 12:00NN only.
2. Parents of incoming Grade 7 Science, Technology and Engineering Program students (STEP Qualifiers) for School Year 20182019 are advised to attend the General Assembly of Parents on June 2, 2018 from 7:00am to 9:00am.